En İyi Köpek Maması Markaları ve Çeşitleri

KaIbinde merhamet oImayana cennet yoktur. Hz. Muhammed (S.A.V)
İLAN DETAYLARI
 • İLAN NO8985
 • İLAN TARİHİ28 Mart 2021

İlan Açıklaması

Konumu

En İyi Köpek Maması Markaları ve Çeşitleri, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza En İyi Köpek Maması Markaları ve Çeşitleri [✔️TIKLA İNCELE] başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

En İyi Köpek Maması Markaları ve Çeşitleri

Kuşkusuz köpekler ailemizin en büyük parçası. Kimine göre en yakın arkadaş kimine göre bir evlat kimine göre ise bir kardeş…Bana sorarsanız en yakın yol arkadaşı. Durumlar bu şekilde idrak edince her şeyini hareketleriyle anlatmaya çalışan biricik dostumuz, yol arkadaşımız köpeğimizin tüm gereksinimlerini en iyi biçimde yerine getirdiğimizden emin olmamız gerekiyor. Bunu yaparken onlara olabilecek olan en iyi yaşamı ve yiyecekleri sunmaya çalışıyoruz. Peki her canlıda olduğu gibi köpekler içinde doğru ve kaliteli beslenmenin yaşam standartlarını en üst düzeye çıkartacağını biliyor musunuz?

Uzunca bir süredir yol arkadaşım olan biricik köpeğim için sayısız köpek maması denedim. Tahıllı köpek mamasından tahılsız köpek mamasına, düşük tahıllı köpek mamasından kuzu etli köpek mamasına aklınıza gelebilecek hemen her mama seçeneğini zamanla deneyerek en iyilerine karar verdik. Unutmayın, köpeğinizin yaşam değerini en üst düzeye çıkartmanın birinci adımı doğru ve kaliteli beslenme olacak!

Piyasada satışa sunulan köpek mamaları içinde en iyi köpek mamasının hangisi olduğuna karar vermek için bir çok kuru köpek mamasını inceledim. İncelemelerimde her daim köpek mamasının içeriği, besin değerleri, kullanılan malzemeler ve köpeğimin yemekten zevk alacağı farklı lezzetleri göz önünde bulundurdum. Peki ya patili dostunuz için en iyi köpek maması markasının hangisi olduğuna karar verdiniz mi? Her biri birbirinden kaliteli eşsiz damak lezzetleriyle hem katkı maddesiz hemde yüksek besin değerine sahip en iyi köpek mamaları sizlerle!


Sayfa İçindekiler

1. Hill’s

Hill’s, en zor beğenen köpeklerin bile seveceği yüksek kaliteli kuru ve yaş köpek maması seçenekleri sağlamaktadır. Her daim doğru beslenmenin evcil hayvanların yaşamını değiştirecek güce sahip olduğunu savunana firma, patili dostlarınız için en kaliteli köpek mamalarını üretiyor. Hemen her köpeğin sevebileceği birbirinden lezzetli mama seçeneğine sahip Hill’s şifrketi köpeğinizin cinsine, yaşına, kilosuna ve sağlık poblemlerinı dikkate alarak en doğru mamayı sağlamaktadır.

Çok küçül, ufak, orta, büyük ve iri boyuta sahip köpeklerin tüketimine uygun mama üreten ABD merkezli mama üreticisi Hill’s Pet Nutrition, köpeğinizin yaşına göre alabileceğiniz yavru köpek maması, yetişkin 1+ yaş köpek maması, yetişkin +7 yaş köpek maması ve yaşlı 11+ yaş köpek maması alternatiflerine sahiptir. Prescription Diet, Science Plan, Ideal Balance ve Vet Essentials markalarını içinde barındıran firma, her köpeğin damak lezzetine uygun kuzu etli, somonlu, sığır etli, hindi etli, tavuklu, sebzeli, kümes hayvanlı ve bal kabalı olmak üzere onlarca farklı ürün içeriğine sahiptir.

Hill’s Köpek Maması Satın AL


2. Royal Canin

Royal Canin köpek maması, hemen her köpeğin damak lezzetine uygun birbirinden farklı kuru ve yaş mama seçenekleriyle dünyanın en eski ve en büyük firmaları içinde yer alıyor. Royal Canin, köpeğinizin cinsine, boyutuna, yaşına ve sağlık poblemlerina göre köpek maması üretiyor. Firma bünyesinde üretilen köpek mamalarının her biri cinslerin boyutuna göre optimize edilmiş 5 farklı tarif içermektedir. Bunlar dev, büyük, orta, ufak ve çok ufak boyuta sahip köpekler için üretilmiştir. Yani köpeğiniz büyük bir ırksa ve yaşı 7’den fazlaysa buna göre bir mama bulabiliyorsunuz.

Royal Canin köpek maması çeşitleri içinde; Mini Exigent Yetişkin Köpek Maması, Selection Junior Yavru Köpek Maması, Maxi Puppy Büyük Irk Yavru Köpek Maması, Mini Dermacomfort Yetişkin Köpek Maması, Mini Sterilised Kısırlaştırılmış Köpek Maması gibi birbirinden farklı tahıllı, tahılsız ve düşük tahıllı mama seçenekleri bulacaksınızdır. Ben köpeğim için defalarca Royal Canin kuru mama aldım ve çok tatmin kaldık. Muhakkak siz değerli okurlarımıza de öneriyorum.

Royal Canin Köpek Maması Satın AL


3. N&D

ND köpek maması, senelerca süregelen bilimsel araştırmalar neticesinde patili dostlarımız için %70 hayvansal içerikler ve %30 sebze, meyve, vitamin ve minerallerden bir araya gelen yüksek kaliteli bir köpek maması üretmektedir. %100 doğal malzemeleriyle dünyanın en fazla tercih edilen köpek mama markaları içinde bulunan N&D, kesinlikle her evcil hayvan sahibinin bir kez olsun denemesi gereken mama markaları içinde yer alıyor. Farmina Pet Foods bünyesinde satış yapmakta olan marka, köpeklerin damak lezzetine uygun eşsiz malzemeleri bir araya getiriyor. Bu markada en sevdiğim şey gerçekten tam anlamıyla bu! Doğal ve eşsiz lezzetler..

ND köpek maması çeşitleri içinde; Ocean Düşük Tahıllı Balıklı Köpek Maması, Düşük Tahıllı Kuzu Etli Köpek Maması, Tahıllı Tavuklu Köpek Maması, Tahıllı Kuzu Etli Köpek Maması, Balkabaklı Kuzu Etli Köpek Maması, Domuzlu Köpek Maması gibi birbirinden farklı formlara sahip her köpek cinsine uygun mama bulacaksınızdır. N&D’yi benim gözümde diğer markalardan ayıran en büyük özellik gerçekten eşsiz gıdaları bir araya getirerek köpeğiniz için müthiş bir yemek ziyafeti sunması!

N&D Köpek Maması Satın AL


4. Acana

Acana köpek maması, kaliteli protein desteğine sahip mama çeşitleriyle patili dostlarımızın midesine layık eşsiz kuru mama seçenekleri sunuyor. Her mamasını köpeğinizin yaşına göre hazırlayan firma, evcil hayvanınızın hassasiyet veya alerji gösterdiği besin değerlerini çıkartarak en doğru mamayı basit bir şekilde bulmanıza faydalı oluyor. Kanada’ya özgü doğal malzemelerin kullanıldığı Acana köpek maması çeşitleri gerek içerdiği besinler gerekse kullandığı malzemeler olsun gerçekten köpeğinizin sağlığına ciddi ölçüde önem veriyor.

Acana köpek maması çeşitleri içinde; kuzu etli, somonlu, sığır etli, hindi etli, tavuklu, sebzeli, kümes hayvanlı, taze sebze ve meyveli birbirinden farklı ürün seçenekleri bulacaksınızdır. Eğer köpeğiniz balık ve sebzeden hoşlanıyorsa Acana Pacifica Balık ve Sebzeli, Acana Grass Fed-Lamb Tahılsız Kuzu Etli, Acana Classics Tahılsız Tavuklu ve Sebzeli hatta köpek cinsine göre hazırlanmış Acana Yorkshire Pork Tahılsız Domuz Etli köpek mamalarını gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Acana Köpek Maması Satın AL


5. La Vital

Dünyanın ileri gelen mama üreticilerinden La Vital, tıpkı kedi mamalarında olduğu gibi köpek mamalarında da son derece iddialı ve başarılı! Kesinlikle gönül rahatlığıyla satın alabilir ve köpeğinizin nasılda iştahla tükettiğini seyredebilirsiniz. Patili dostlarınızın midesine layık birbirinden farklı mama seçeneğine sahip La Vital köpek maması; ufak ırk, orta ırk ve büyük ırk köpeklerin tüketimine uygun birbirinden besleyici kuru mama seçeneğine sahip. Eğer bu markayı denemediyseniz kesinlikle gözünüz kapalı alabilirsiniz diyebilirim. Çünkü ürünleri %100 hayvan dostu kimyasal içermeyen besleyici değerlere sahip. Piyasada ki bir çok köpek mamasından da hem daha hesaplı hemde çok daha kaliteli.

La Vital köpek maması çeşitleri içinde; Küçük Irk Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması, Büyük Irk Kuzu Etli Yavru Köpek Maması, Büyük Irk Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması, Büyük Irk Somonlu Yetişkin Köpek Maması, Büyük Irk Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması, Küçük Irk Somonlu Yetişkin Köpek Maması, Orta Irk Somonlu Yetişkin Köpek Maması, Küçük Irk Kuzu Etli Yavru Köpek Maması ve Küçük Irk Somonu Yavru Köpek Maması yer alıyor.

La Vital Köpek Maması Satın AL


Köpek Maması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evcil dostlarımız köpeklerin beslenmesi de bi hayli mühim bir detay. Bu nedenle mama seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı mühim hususlar mevcuttur.

Köpek mamalarınızı seçerken ilk kez köpeğinizin ayrıntı kısmını ve durumunu göz önünde bulundurmanız gerekir.

Kedi maması seçerken önemle üstünde durulması gereken bazı şeyler aşağıda geniş bir şekilde verilmiştir.

1-) Köpeğinizin yaşı

Köpeğiniz için mama tercihinde yer alırken yüzlerce mama içinden köpeğinizin yaşına uygun olanı seçmeniz gerekir. Köpeklerde her yaş aralığı için özel besin ihtiyaçları gerekmektedir. Bu nedenle köpeğinizin yaşına uygun içeriğe sahip köpek mamalarını tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

2-) Köpeğinizi ideal kilosu

Bazı köpekler ideal kilosunun dışına çıkabilmektedir. Bu da sağlık poblemlerinı bununla birlikte getiren bir durumdur. Bu nedenle köpeğinizin ideal kilosunu koruyabilecek bir mamaya ihtiyaç mevcuttur.

Köpeğinizin ideal kilosunu koruyabilecek ve köpeğinize uygun olacak mamaları inceleyerek tercih yapmanız çok daha faydalı olacaktır.

3-) Alerji ve diğer özel durumlar

Köpeklerin çeşitli besinlere alerjisi olabilir veya daha değişik bir ekstra durum söz konusu olabilir. Köpeğinizi bundan dolayı iyi tanımalı ve mamalarını o biçimde tercih etmeniz gerekir. Mama içinde köpeğinize yan etki yapabilecek veya özel bir durumunu tetikleyecek bir içeriğe sahip olmaması gerekir.

Köpeğimi yeni bir kuru mamaya nasıl geçiririm?

Köpeğiniz için doğru kuru mamaya karar verdiyseniz artık sıra patili dostunuzun buna alışmasında. Öncelikle köpeğinizi eski mamasından bir anda kopartmayın. Bu işlemi toplamda 7 güne yayarak azalta azalta gidin. Tek yapmanız gereken tüm planlamayı bir haftaya yaymak olacak. Köpeğinizi yeni bir mamaya alıştırırken;

 • 1. ve 2. gün: %75 eski mama, %25 yeni mama
 • 3. ve 4. gün: %50 eski mama, %50 yeni mama
 • 5. ve 6. gün: %25 eski mama, %75 yeni mama
 • 7. gün sonunda: %0 eski mama, %100 yeni mama

Köpek maması alırken kaçınılması gereken riskli bileşenler nelerdir?

Yazımın başında siz değerli okurlarımıza de dile getirdiğim gibi köpeğinizin her daim kaliteli bir yaşam sürmesi için doğru ve düzenli beslenmesi gerekiyor. Şimdi diğer köpek sahiplerininde çok fazla merak ettiği köpek maması alırken kaçınılması gereken riskli bileşenler:

 • BHA (koruyucu): Kanser
 • BHT (koruyucu): Kanser
 • TBHQ (koruyucu): Kanser
 • Ethoxyquin (koruyucu): Karaciğer pigmentasyonu
 • Menadion (sentetik vitamin): Hemolitik anemi
 • Yapay boyalar (boyarmadde): Kanser
 • Propilen glikol (nemlendirici): Heinz vücut anemisi

Önerilen İçerik: En İyi Kedi Maması Markaları

✔️ En kaliteli köpek maması markası hangisi?

Birçok kaliteli ve en iyi denebilecek köpek maması markası mevcuttur. En çok tercih edilen köpek maması markaları; Hills, Royal Canin, ND, Acana, La Vital gibi markalardır.

✔️ Köpek maması nasıl seçilmeli?

Köpek maması seçerken bir çok kriter göz önüne alınmalıdır. En çok önemle üstünde durulması gereken ise köpeğinizin sevebileceği içeriğe sahip olması gerekir.

✔️ Kaliteli köpek maması nasıl olmalı?

Kaliteli bir köpek maması içerik yönünden zengin besin değerlerine sahip olması gereklidir. Köpeğinizin günlük besin gereksinimini karşılayabilecek özel formüle edilen mamalar tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

maltepe escort kartal escort kadıköy escort ümraniye escort pendik escort
tente pergola bioklimatik pergola pergola fiyatları pergola bodrum pergola giyotin cam giyotin cam php shell php shell php shell indir hacklink
maltepe escort ataşehir escort pendik escort